Cudowny obraz Matki Bożej Łaskawej „Łamiącej strzały” nawiedzi Sejny

Cudowny obraz Matki Bożej Łaskawej „Łamiącej strzały” nawiedzi parafię w Sejnach. Szczegółowy program obchodów możemy odnaleźć na plakacie. Głównym punktem niedzielnej modlitwy będzie błagalna procesja różańcowa, o godz,15.00, o uwolnienie od pandemii. Z Matką Bożą i modlitwą różańcową przejdziemy przez miasto trasą drogi krzyżowej. Zapraszamy parafian i gości do gorliwej modlitwy o uwolnienie nas od pandemii, która zbiera coraz większe żniwo. Z różańcem w ręku weźmy udział jak najliczniej i niech Matka Boża naszą modlitwą łamie strzały wirusa a także uwolni nas od kłótni, zawiści i nadmiaru złości.

Duszpasterze i parafianie z Sejn


Przewielebny Księże Proboszczu,

Pragniemy zaprosić do trwającej peregrynacji obrazu Matki Bożej Łaskawej, 

Patronki Warszawy i Strażniczki Polski,

              Od czerwca 2020  trwa pierwsza w historii peregrynacja repliki cudownego wizerunku Maryi, Matki Bożej Łaskawej, który znajduje się w Sanktuarium NMP Łaskawej, Patronki Warszawy (oo. jezuici) na ul. Świętojańskiej w Warszawie.  Obraz z jednej parafii przewożony jest do kolejnej przed wieczorną mszą świętą w sobotę i pozostaje w niej przez tydzień. Do dzisiaj replika Cudownego Obrazu nawiedziła ponad 70 parafii w Archidiecezji Warszawskiej, Diecezji Warszawsko-Praskiej, Archidiecezji Bielsko-Żywieckiej, Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Diecezji Siedleckiej, Diecezji Łomżyńskiej i Diecezji Ełckiej.

                      Naród Polski jest narodem Maryjnym i w obliczu trudnych wydarzeń w naszej Ojczyźnie, zawsze uciekał się do Swojej Królowej, Maryi. W obliczu tak trudnego czasu jaki mamy dzisiaj, abyśmy nie tracili wiary i nadziei, z ufnością uciekamy się do Naszej Orędowniczki. Ona może wszystko wyprosić i znajdzie najlepsze rozwiązanie. Nie pozwoli zginąć Narodowi, który Ją kocha.

               W czasie epidemii, która wybuchła w roku 1652 w Warszawie, obraz „Matki Boskiej Łaskawej, Wybawicielki od Zarazy i Wszelkiego Utrapienia!” noszono uroczyście w procesjach pokutno-błagalnych ulicami Warszawy, prosząc Maryję by powstrzymała zarazę i zagrodziła jej dostęp do stolicy. Maryja wysłuchała prośby i w dowód wdzięczności, Rada Miasta wydała oficjalny dokument pt. „Ślubowanie Warszawy” – „Votum Varsaviae”, na mocy którego ogłoszono Matkę Bożą Łaskawą Patronką Warszawy i Strażniczką Polski.

                Cud zatrzymania zarazy na Mazowszu, którego 370 rocznicę będziemy obchodzić w 2022 roku, nie był jedynym. Matka Boża Łaskawa, w replice warszawskiego obrazu, uwolniła też od epidemii Wilno w latach 1653, 1708 i 1710 oraz Kraków w latach 1708 i 1770.

                  W roku 1920 Matka Boża Łaskawa ocaliła Polskę od kolejnej, tym razem bolszewickiej zarazy. Wysłuchała błagania narodu pod przewodnictwem Episkopatu Polski

 i swoim publicznym zjawieniem się bolszewikom, 14 sierpnia (Ossów) i 15 sierpnia (Wólka Radzymińska), wzbudziła popłoch i spowodowała ucieczkę bolszewików.

                  Dzisiaj, tak jak wtedy, powinniśmy trwać na modlitwie i zaufać Jej, że i dziś może połamać strzały (jak kiedyś „czarnej” i „czerwonej” zarazy!).  Intencją organizatorów peregrynacji jest, aby modlitwa za wstawiennictwem Mati Bożej w wizerunku Matki Bożej Łaskawej, rozpoczęta wraz z rozpoczęciem „pandemii”, nie została przerwana, aby Matka Boża Łaskawa obdarzała łaskami w tym trudnym czasie tych, którzy się do niej uciekają, ich rodziny i parafie.

„Matko Słowa Wcielonego, Pani Łaskawa, miej w opiece Warszawę, jej mieszkańców i całą naszą Ojczyznę! Strzeż obecności Twojego Syna w sercach wszystkich ochrzczonych, (..)

 Wypraszaj, Maryjo, Twojemu ludowi wytrwałość, której potrzebuje, aby mógł pełnić wolę Ojca niebieskiego i dostąpić spełnienia obietnicy zbawienia. (…)

(Akt Zawierzenia Matce Bożej Łaskawej,  Jan Paweł II)

                     Podczas peregrynacji  wierni będą mogli wysłuchać wykładu pani Ewy Storożyńskiej – pisarki, współautorki nagrodzonej przez historyków polskich monografii “Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą” nagrodą KLIO im. prof. Jerzego Skowronka. Pani Ewa Storożyńska opowie m. in. o Cudzie nad Wisłą, oraz o wygaśnięciu pandemii cholery w Warszawie, Wilnie i Krakowie.

Pozostajemy z poważaniem

Przewodniczący Komitetu – Prof. Tadeusz Kulik

Wiceprezes Zarządu DIAK AW

E-mail:Tadeusz.kulik@pw.edu.pl

Tel:608-455-897

Wiceprzewodnicząca Komitetu – Aneta Ciężarek

E-mail:aneta.ciezarek@gmail.com

Tel. 504 922 327

Sekretarz Komitetu – Małgorzata Jastrzębska

E-mail:m.j.jastrzebscy@gmail.com

Tel.601 200 995

Ps. Strona peregrynacji

https://www.facebook.com/Matka-Bo%C5%BCa-%C5%81askawa-Patronka-Warszawy-i-Stra%C5%BCniczka-Polski-1072895076218945/

Pozostałe artykuły