Dzień Skupienia kandydatów na członków KSM

20 listopada kandydaci na członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Ełckiej przeżywali swój Dzień Skupienia. Spotkali się w Ełku, w parafii bł. Karoliny Kózkówny – patronki KSMu.

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, którą sprawował w intencji KSMowiczów ks. Robert Galicki – Asystent Diecezjalny KSM. Po wspólnej modlitwie skierował także słowo do zgromadzonych kandydatów, mówiąc o tym, jak cenna i ważna w życiu KSMowicza jest codzienna modlitwa. Joanna Kulesza – z-ca sekretarza KSM Diecezji Ełckiej razem z kandydatami szukała odpowiedzi na pytanie „Jak być KSMowiczem na co dzień w świetle 10 zasad KSMowicza?”.

W czasie sobotniego Dnia Skupienia gościliśmy także ks. Krzysztofa Pachuckiego – Proboszcza parafii p.w. św. Izydora Oracza w Smolanach. Mówił on o tym, że dojrzałość przejawia się w konkretnych decyzjach w naszym życiu. Zwrócił także uwagą na to, że KSMowicze powinni iść na przód i nie bać się bycia innymi niż mówi świat. Zachęcał nas do życia w wolności od uzależnień. Opowiadał także, jak alkohol szkodliwie działa na nasz organizm i umysł.

– Dzień skupienia przeżyłem bardzo owocnie. Najbardziej utkwiła mi w pamięci rozmowa o abstynencji, ze względu na jej autentyczność i przedstawione w niej korzyści płynące z życia we wspomnianej abstynencji. Kolejnym ważnym przeżyciem było dokładniejsze wyjaśnienie znaczenia zasad Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzięki niemu będę starał się bardziej trzymać tych zasad i częściej zwracać uwagę czy swoim postępowaniem przypadkiem jakiejś zasady nie złamię – dzieli się Robert z Oddziału KSM w Mikołajkach, kandydat na członka KSM.

Słowo do kandydatów skierowała także Monika Zubowicz – Prezesa KSM Diecezji Ełckiej. Dzień Skupienia zakończyliśmy wspólną modlitwą i adoracją Pana Jezusa.

– Dzisiejszy dzień skupienia pokazał mi, jak ważną rolę w moim życiu pełni KSM oraz upewnił mnie w przekonaniu, że chce powiedzieć Bogu GOTÓW. – dodaje Wiktoria z ełckiego Oddziału KSM.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i poprowadzenia sobotniego Dnia Skupienia. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę ks. Dariusza Zalewskiego – Proboszcza parafii p.w. bł. Karoliny Kózkówny w Ełku, który po raz kolejny przyjął nas z wielką serdecznością i otwartością.

To już ostatnie spotkanie przygotowujące tegorocznych kandydatów do złożenia przyrzeczenia. Za nimi szereg spotkań, szkoleń i innych wydarzeń, które przygotowywały do tego ważnego wydarzenia. Już w najbliższą sobotę, 27 listopada w ełckiej katedrze sześcioro młodych ludzi złoży swoje uroczyste przyrzeczenie, stając się pełnoprawnymi członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Agata Święconek – sekretarz KSM Diecezji Ełckiej

Pozostałe artykuły