Tydzień Małżeństwa

Zapraszamy do celebrowania Tygodnia Małżeństwa, który po raz pierwszy będzie obchodzony w Ełku.

Jest to inicjatywa międzynarodowa, więc odbywa się ona zawsze w tym samym terminie, czyli 7-14 lutego. Tydzień Małżeństwa trwa 7 dni, ale projekt to również kampania społeczna trwająca przez cały rok. Chcemy w niej pokazywać i przypominać, że relacja małżeńska jest ważna oraz, że warto „inwestować” w nią swój czas.

Obchody Tygodnia Małżeństwa w  każdym mieście w Polsce wygląda trochę inaczej.

Podczas tych siedmiu dni można skorzystać z szeregu propozycji ukierunkowanych na rozwój związku i relacji.  Zapraszamy do udziału w warsztatach, spotkaniach, wykładach oraz innych wydarzeniach. Pragniemy, aby był to szczególny czas dla dwojga – najbliższych sobie osób

W Ełku małżeństwa będą mogły spotkać się w kinie na filmie ‘Sami bez mamy’, na  randce małżeńskiej w Karczmie Stary Spichlerz, warsztatach masażu prowadzonych przez profesjonalistów z Gabinetu Odnowy Biologicznej Bio-aktiv  oraz warsztatach komunikacji.

Ważnym wydarzeniem będzie również  wykład prowadzony przez lek. med. Karolinę Siemienowicz, specjalistkę naprotechnologii. Wykład ma na celu zaznajomienie z rozwijającymi się metodami przyczynowego leczenia niepłodności oraz ukazanie, że naprotechnologia jest skuteczną metodą diagnozowania i usuwania przyczyn niepłodności. Może ona również służyć parom, które chcą powrócić do dobrego poziomu zdrowia prokreacyjnego albo świadomie planować powiększenie rodziny. Zagadnienia, które zostaną poruszone w trakcie trwania warsztatów, odniosą się w głównej mierze do rozpoznawania płodności, monitorowania zdrowia prokreacyjnego i ginekologicznego oraz leczenia zaburzeń płodności. Wykład skierowany jest zarówno do małżeństw, które obecnie starają się o dziecko, do par – które miały dotychczas niepowodzenia w tym zakresie wynikające z różnych przyczyn, jak i do tych, którzy dopiero planują powiększenie rodziny.

Na wykład zapraszamy również osoby, które w życiu zawodowym wspierają małżeństwa w tematyce płodności: lekarzy, położne, doradców życia rodzinnego.

Obchody zakończy 13 lutego wspólna modlitwa w par. pw. św. Jana Apostoła w Ełku.

Szczegółowe informacje i link do zapisów można znaleźć na stronie https://www.tydzienmalzenstwa.pl/elk/ oraz na  https://www.facebook.com/tydzienmalzenstwaelk

Pozostałe artykuły