Nowenna za kapłanów

W dniu 12 marca br. przypada 200. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Z tej okazji Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski, przedstawił Przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski propozycję ogólnopolskiej nowenny za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich. Nowenna miałaby się rozpocząć dnia 3 marca br., a zakończyć w przededniu rocznicy święceń św. Andrzeja, tj. 11 marca br.
Mając na uwadze nieustanną potrzebę troski o powołania kapłańskie oraz znaczenie modlitwy w intencji kapłanów, Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, gorąco zachęca, aby diecezje włączyły się w tę szlachetną i ważną inicjatywę.
Bp Jerzy Mazur popiera tę inicjatywę i prosi o jej zrealizowanie w Diecezji Ełckiej. W załączniku przesyłam materiały duszpasterskie przygotowane specjalnie na tę okazję przez Archidiecezję Przemyską.

plik do pobrania: