„Przychodzisz aby słuchać” – rekolekcje KSM-u w Mikołajkach

W terminie 18-20.02.2022r. w Mikołajkach młodzież spotkała się na rekolekcjach ostatkowych „Przychodzisz aby słuchać” organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Ełckiej.
Naszym rozważaniom przewodniczył ksiądz Cezary Kościuk.
Przez 3 dni wspólnie zastanawialiśmy się nad tym jak i kiedy mówi do nas Bóg oraz jak usłyszeć Boga.
To było niezwykle spotkanie z Bogiem przez codzienną Mszę Świętą, konferencje oraz spotkania w grupach. Każdy dzień zaczynaliśmy wspólną jutrznią, a w sobotę spędziliśmy wieczór na adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zobaczmy jak ten czas przeżyli uczestnicy rekolekcji 😇
Często słyszałam i także byłam świadkiem tego, że gdy czuje się zniechęcenie przed jakimiś rekolekcjami to znaczy, że będą miały ogromne owoce. Nieustannie ufałam z całych sił Bogu i powtarzałam sobie, by czynił tak, jak On tego chce, a nie tak, jak ja oczekuję. Takie zawierzenie się Najwyższemu jest ważne, przekonałam się o tym. Prowadził mnie, ja Go słuchałam. Temat rekolekcji to „Przychodzisz aby słuchać”, więc z biegiem czasu widzę jak moje działanie było z tym tematem powiązane. Owoce z tych rekolekcji pięknie rosną! Jestem bardzo wdzięczna Bogu, a także ZD za ten czas. Świetnie się spisali, jak na ich pierwsze rekolekcje! Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, dla nich też nie było!
Chwała Panu! – mówi Karolina z Gołdapi
Rekolekcje były bardzo budującym doświadczeniem pod tym względem, że widać było więź i Ducha u wszystkich, mimo trudnej sytuacji, która nastała, wszyscy potrafili dalej śpiewać piosenki, cieszyć się, jasne oczywiście widać było jak to jest trudne i po czasie jak wszystkim psychicznie już było ciężko, ale dalej trwali w tym, razem
Plus do tego też przychodzi kwestia bardziej osobista, bo wewnętrznie mnóstwo przeżyłem, rekolekcje mają to do siebie że nie wraca się z nich taki sam, i to w tym pozytywnym znaczeniu – mówi Dominik z Ełku

Jesteśmy bardzo wdzięczni księdzu Tadeuszowi Machajowi – proboszczowi parafii Matki Bożej Różańcowej, za gościnność i ciepłe przyjęcie nas w swojej parafii.

Partnerami wydarzenia byli Pani Senator Małgorzata Kopiczko oraz Caritas Diecezji Ełckiej, dziękujemy im bardzo serdecznie i polecamy Waszej modlitwie.

To był dobry czas.

Joanna Kulesza – Sekretarz ZD KSM Diecezji Ełckiej

Pozostałe artykuły