Pieśń Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny

Uprzejmie informuję, że Starostwo Powiatowe w Suwałkach we współpracy z Wójtem Gminy Filipów, GOKiS w Filipowie oraz Księdzem Proboszczem Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Filipowie organizuje koncert najstarszych pieśni wielkopostnych pn. Pieśń Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny.

Organizatorzy w ten sposób wychodzą naprzeciw aspiracjom zespołów ludowych Suwalszczyzny, które pragną ocalić od zapomnienia rzadko już wykonywane pieśni wielkopostne. Chcą, by śpiewy o tej tematyce osadzone w tradycji lokalnej pozostawić przyszłym pokoleniom. Spotkania wielkopostne każdego roku odbywają się na terenie innej gminy naszego powiatu, gdyż organizatorom zależy na tym, ażeby te najstarsze pieśni docierały do jak największej grupy odbiorców.

W tym roku prezentacja pieśni o Męce Pańskiej odbędzie się w kościele parafialnym w Filipowie, 3 kwietnia 2022 r., podczas Mszy świętych o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 oraz na pół godz. przed i pół godz. po każdej Mszy świętej. Tegoroczne śpiewy wielkopostne organizatorzy, jak również i zespoły pragną ofiarować w intencji pokoju w Ukrainie, w Europie i na świecie.

Koncertjestobjęty patronatem honorowym Starosty Suwalskiego oraz patronatem medialnym miesięcznika diecezji ełckiej „Martyria”.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na koncert.

                                                           Z poważaniem,

                                                                                Starosta Suwalski Witold Kowalewski

Pozostałe artykuły