KONWÓJ GRUPY MUSZKIETERÓW Z POMOCĄ DLA UKRAINY PRZYJECHAŁ DO EŁKU

Grupa Muszkieterów sprzeciwia się rosyjskiej inwazji na Ukrainę i deklaruje pełną solidarność oraz chęć niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Wyrazem tego wsparcia jest kolejna akcja pomocowa Grupy i zarządzanej przez nią sieci Intermarché, tym razem związana z przekazaniem do Polski z siedziby firmy we Francji najpotrzebniejszych produktów. Dary trafiły dziś do Caritasu w Ełku.

Na przekazane przez Intermarché artykuły składają się niezbędne produkty higieniczne i spożywcze. Caritas w Ełku rozdysponuje potrzebującym 4 TIR-y darów zebranych na około 130 paletach. W ramach konwojów Grupa Muszkieterów przekazała do tej pory organizacjom humanitarnym, uchodźcom i Ukraińcom pozostającym na terenie swojego kraju już 17 TIR-ów z produktami, czili około 600 palet.

– Wsparcie Grupy Muszkieterów i sieci Intermarché jest nieocenione. Dzięki jej zaangażowaniu tu, w siedzibie Caritasu w Ełku, pojawiły się TIR-y po brzegi wypełnione pomocą dla osób pozostających w Ukrainie. To wspaniały gest solidarności z uciemiężonym wojną narodem. Bardzo cieszy, że cała Grupa Muszkieterów wspiera nas w tej wyjątkowej sytuacji, a jej pomoc przyczyni się do poprawy warunków osób dotkniętych wojnąmówi ks. Dariusz Kruczyński, dyrektor Caritasu w Ełku.

Grupa Muszkieterów od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę wyraża solidarność z narodem ukraińskim. Wyrazem tego było wstrzymanie przez centralę zakupową sieci Intermarchéjuż od 2 marca zakupu towarów wyprodukowanych na terytorium Rosji i Białorusi. Firma podjęła także współpracę z Polską Akcją Humanitarną. Centrala Intermarché w Polsce, po uzgodnieniu z PAH listy najbardziej potrzebnych artykułów, przekaże produkty o łącznej wartości około ćwierć miliona złotych, w tym środki higieny osobistej oraz artykuły z kategorii dziecięcej. Ponadto centrala Bricomarché przeznaczy na rzecz Ukrainy milion złotych, który przekazany zostanie Fundacji Muszkieterów, pilotującej rozdysponowanie zbieranych środków. Muszkieterowie wspierają Ukrainę nie tylko ze swojej polskiej centrali – niezależnie od inicjatyw Grupy właściciele poszczególnych sklepów Intermarché i Bricomarché w całej Polsce organizują liczne lokalne zbiórki i akcje pomocowe na rzecz Ukrainy.

Jako Intermarché cały czas angażujemy się w pomoc materialną i finansową dla naszych ukraińskich Sąsiadów pokrzywdzonych agresją Rosji. Cieszę się, że TIR-y z najpotrzebniejszymi artykułami higienicznymi i spożywczymi dotarły na miejsce i zostaną przekazane potrzebującym. To wspaniałe wydarzenie, że możemy pomóc pokrzywdzonym z Ukrainy i partycypować we wsparciu. Działania zaangażowane społecznie są wpisane w DNA naszej firmy i wierzę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie nieść choć trochę dobra w tym wyjątkowo trudnym dla Ukrainy czasie mówi Tomasz Waligórski, stojący na czele Intermarché.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem blisko 500 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2021 r. obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 8,9 mld złotych. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Grupa Muszkieterów jest regularnie nagradzana w licznych konkursach i rankingach, m.in. na Liście 2000 dziennika „Rzeczpospolita”, czyli w zestawieniu największych firm w Polsce (56. pozycja w 2021 r.), w rankingu „Top 500 CEE” przygotowywanym przez „Rzeczpospolitą” we współpracy z firmą Coface (98. miejsce w 2021 r.), w rankingu „1000 największych firm w Polsce” „Gazety Finansowej” (47. miejsce w 2020 r.), w zestawieniu Najwięksi money.pl (48. pozycja w 2021 r.) czy w rankingu „30 najpopularniejszych franczyz” magazynu „Franczyza & Biznes” (16. miejsce w 2021 r.). Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii i Portugalii.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów, Intermarché oraz Bricomarché w Polsce znajduje się na stronach: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl i www.bricomarche.pl.

Dodatkowych informacji udziela:

Eliza Orepiuk-Szymura

Dyrektor ds. Komunikacji i Informacji

ITM Polska sp. z o.o., ul. Św. Mikołaja 5,

Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne
tel. 61 665 12 09

e-mail: eorepiuk@mousquetaires.com

Pozostałe artykuły