Biegiem na studniówkę

Dobrze jest, kiedy ksiądz kojarzy się z osobą wierzącą w Boga i człowiekiem dającym przykład dobrej modlitwy. Duchowość jest bardzo ważna, ale to nie wszystko, ponieważ ksiądz tak jak każdy człowiek, posiada również ciało i o tę sferę ludzką powinien także dbać.

Ksiądz Konrad Sęk – wikariusz parafii św. Tomasza Apostoła w Ełku – pokazał jak zadbać jednocześnie o sferę duchową i cielesną. Wspomniany duchowny, który w listopadzie ubiegłego roku ukończył z dobrym wynikiem Maraton Komandosa w Lublińcu (42 km) podjął teraz nowe wyzwanie sportowe.

Ksiądz wystartował w Biegu Komandosa na 100 km w marcu bieżącego roku w Lublińcu. Zawody ukończył po 16 godzinach ogromnego wysiłku. Ks. Konrad Sęk powiedział po powrocie do Ełku, że dedykuje swój bieg na 100 km tegorocznym maturzystom, za których będziemy modlić się w diecezji ełckiej przez 100 dni od 25 marca do 2 lipca.

Ks. Grzegorz Kunko