Zaproszenie na „Różaniec na wodzie” do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej

W poniedziałek 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej odbędzie się coroczny „Różaniec na wodzie”. Wspólną modlitwę rozpocznie o godzinie 18:00 Msza św. przed obrazem Matki Boskiej Studzieniczańskiej  w kaplicy na wyspie.

W czasie Mszy św. zostaną poświęcone wianki i wiązanki sporządzone z tegorocznych zbóż i kwiatów.

Różaniec – to ulubiona modlitwa Jana Pawła II. Święty lubił także odpoczywać nad jeziorami Suwalszczyzny. To połączenie dało początek wspaniałej tradycji. Od ponad 20 lat tysiące pielgrzymów spotyka się na wspólnej modlitwie różańcowej. „Różaniec na wodzie” to wyjątkowy sposób modlitwy. Swoje intencje wierni powierzają modląc się na statkach, łódkach czy kajakach. Do wspólnej modlitwy dołączają  także ci, co zostają na lądzie.

Wszystko rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 18:00, której przewodniczyć będzie bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej. Po Eucharystii, na oświetlonych lampionami, pochodniami, świecami i zniczami jednostkach pływających, odbędzie się wyjątkowe nabożeństwo różańcowe na jeziorze Studzieniczne. Nabożeństwo zakończy Apel Maryjny.

Na „Różaniec na wodzie” od lat przybywa corocznie kilka tysięcy osób. Wiele z nich łódkami i kajakami, na których uczestniczą we wspólnej modlitwie. Organizatorem wydarzenia jest parafia MB Szkaplerznej w Studzienicznej.

rr

Pozostałe artykuły