Wakacyjne rekolekcje KSM

W terminie 17-21.08.2022 odbyły się rekolekcje młodzieżowe organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży pod hasłem ” Niech nikt nie lekceważy Twojego młodego wieku”, które poprowadził ks. Radosław Gulan.
W Chełchach koło Ełku zgromadziło się ok. 40 młodych, by wspólnie spędzić 5 dni wśród ludzi o tych samych wartościach modląc się, śpiewając, słuchając konferencji, rozważając Słowo Boże i dzieląc się doświadczeniem Boga w ich życiu.

Każdego dnia rekolekcji młodzież uczestniczyła we Mszy świętej, a w piątek spotkali się na adoracji Najświętszego Sakramentu.
Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, który przewodniczył niedzielnej Mszy świętej w swojej homilii mówił: „Bóg stworzył nas bez nas, ale nie zbawi nas bez nas”. Zachęcając w ten sposób młodych do zaufania Bogu i kroczenia Jego drogami.

Uczestnicy rekolekcji, podczas konferencji i pracy w grupach, uświadamiali sobie jak duży wpływ na życie Kościoła, jako wspólnoty mają młodzi ludzie, jednocześnie pochylając się nad życiem młodych świętych i błogosławionych. Każda z grup miała swojego patrona, któremu szczególnie się przyglądała podczas tych rekolekcji.
Podczas prac w grupach podkreślane było to jak ważna w życiu człowieka jest otwartość na działanie Ducha Świętego.
Nie zabrakło również konferencji o powołaniu oraz o odważnej młodości.

Jak samo słowo 'rekolekcje’ (z łaciny 'recolligiere’ – zbierać się na nowo) mówi, był to czas odnowy oraz powtórnego narodzenia. ( J 3,7)
– Joanna Kulesza – Sekretarz ZD KSM Diecezji ełckiej 

Pozostałe artykuły