Uczestniczyliśmy w I Synodzie Misyjnym Dzieci w Warszawie

100 lat temu Dziełu Misyjnemu Dzieci nadano tytuły papieskie. Z tej okazji 17.09.2022r. w Warszawie odbył się jedyny na świecie Misyjny Synod Dzieci pod hasłem „Z Ojcem Świętym budzimy do misji” –mówił dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, ks. dr Maciej Będziński.

Wśród 170 dzieci uczestniczących w spotkaniu naszą diecezję reprezentowały Nikola Balcer i Nikola Pruszyńska ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach wraz z p. katechetką W. Łukaszewicz i proboszczem ks. Krzysztofem Karskim, który jest Dyrektorem Wydziału Misyjnego w Ełckiej Kurii Diecezjalnej.

Synod rozpoczął się od powitania uczestników przez władze UKSW oraz wręczeniem upominków synodalnych w postaci koszulki, czapki i długopisów. Następnie były godzinne prace w grupach dyskusyjnych, a po nich wspólna zabawa. Gościem specjalnym Misyjnego Synodu Dzieci była siostra Roberta Tremaneli, sekretarz generalny Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieciom. W trakcie Synodu odprawiona została uroczysta Msza św. pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce ks. abp. Salvatore Penacchio.

Po obiedzie uczestnicy spotkania bawili się przy różnych stanowiskach misyjnych oraz służb mundurowych. Synod zakończył się Koronką do Miłosierdzia Bożego i posłaniem uczestników przez ks. biskupa Jana Piotrowskiego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski do spraw Misji.

Wioletta Łukaszewicz

Pozostałe artykuły