Do Matki Bożej Różańcowej – Piesza Pielgrzymka do Krasnegoboru

W piątek 7 października 2022 r. już po raz V wyruszy Piesza Pielgrzymka ze Sztabina do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Krasnymborze. Organizatorami są Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej w Sztabinie i Jaminach. W tym roku pielgrzymom towarzyszy hasło: „Odmawiajcie różaniec”.

Trasa pielgrzymki przebiega przez odcinek Szlaku Różańcowego bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Organizatorzy zapraszają wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej, młodzież, dzieci, rodziny. Pielgrzymi upamiętniają również bohaterów Obławy Lipcowej(1944-1945) i Powstania Styczniowego (1863).

„Od pięciu już lat kontynuujemy pielgrzymowanie do naszego Sanktuarium Matki Bożej Krasnoborskiej, by uczestniczyć we Mszy św. odpustowej. Naszym dzieciom przekazujemy również i przy tej okazji wartości patriotyczne. Dlatego też każdego roku stajemy przy tablicy upamiętniającej pomordowanych w Obławie Lipcowej oraz pod pomnikiem Powstańców Styczniowych. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Jamin, Sztabina i okolic, aby włączyli się w to nasze wspólne dzieło” – wyjaśnia p. Dorota Zdzichowska. Szczegóły pielgrzymki zamieszczone są na plakacie.