Święto Objawienia Pańskiego w Starych Juchach – 6.01.2023 r.

Uroczyste obchody święta Objawienia Pańskiego w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej rozpoczęto Mszą św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza Stanisława Włodarczyka. W liturgii uczestniczyli trzej Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar oraz Święta Rodzina – Maryja z Dzieciątkiem i Święty Józef. Po zakończonej Eucharystii parafianie, goście oraz duchowni, wyruszyli w kolorowym, rozśpiewanym Orszaku przez ulice miejscowości Stare Juchy. Orszak Trzech Króli jest nie tylko radosnym przemarszem, ale przede wszystkim zamanifestowaniem wiary w Jezusa Chrystusa. W procesji „orszakowej” szły cale rodziny – dzieci, rodzice i dziadkowie, aby w jedności przeżywać objawienie się Syna Bożego, który stał się człowiekiem i prowadzi ludzi do zbawienia.

Orszak Trzech Króli zakończono wspólnym zdjęciem przy budynku Centrum Informacji i Kultury w Starych Juchach, gdzie uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych, korzystając ze sceny,  przedstawili jasełka o narodzeniu Dzieciątka Jezus, tworząc niepowtarzalną, radosną atmosferę związaną z Narodzinami Zbawiciela. Miłym akcentem na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez Akcję Katolicką.

Cecylia Bednarek – Prezes POAK przy Parafii Trójcy Przenajświętszej w Starych Juchach.