Spotkanie opłatkowe KSM i Ruchu Światło-Życie

7 stycznia młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji zgromadziła się na wspólnym spotkaniu opłatkowym.

Młodzież rozpoczęła spotkanie Msza Świętą w ełckiej katedrze razem z Ruchem Światło Życie, pod przewodnictwem księdza biskupa Dariusza Zalewskiego

Biskup w swoim kazaniu podkreślał, że w Kościele ważne jest bycie świadectwem i budowanie więzi między członkami Wspólnoty. „Jeśli każdy z wierzących zadbałby o swoją wiarę, jeśli ta wiara byłaby żywa i przekładała się na życie jest duże prawdopodobieństwo, że wasze świadectwo byłoby niesamowitą zachętą”.

Dalsza część spotkania odbyła się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Tam po przywitaniu, KSMowicze i sympatycy Stowarzyszenia podzielili się opłatkiem, oglądali jasełka przygotowane przez ełckie oddziały KSM i wspólnie śpiewali kolędy na cześć Nowonarodzonego Jezusa. Razem z nami świętował zespół z Bielska-Białej, który przygotował kilka przepięknych kolęd i pastorałek góralskich.

Był to piękny czas pogłębiania więzi we wspólnocie i wspólnego świętowania, i składania życzeń.

Joanna Kulesza – Sekretarz ZD KSM Diecezji Ełckiej