Podziękowania za udział w warsztatach liturgicznych w Wyższym Seminarium Duchowym w Ełku

W imieniu wspólnoty seminaryjnej pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim lektorom i ministrantom, którzy wzięli udział w warsztatach liturgicznych zorganizowanych w WSD w Ełku w dniach 20-22 stycznia 2023 r. Zgromadziły one łącznie trzydziestu uczestników.

Dziękuję również duszpasterzom – księżom proboszczom i wikariuszom – którzy zachęcili swoich lektorów i pomogli im wziąć udział w warsztatach doskonalących umiejętności czytania słowa Bożego oraz posługiwania podczas liturgii (zwłaszcza Triduum Paschalnego), a także umożliwiających głębsze poznanie i umiłowanie Chrystusa.

Spotkanie z biskupem Jerzym, rozmowy z księżmi i klerykami, konferencje i homilie, modlitwa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu stwarzały również okazję do rozmyślania nad własnym powołaniem.

Mamy nadzieję, że wspólnie przeżyty czas zaowocuje dojrzalszym przeżywaniem Mszy św. i chęcią powrotu do Seminarium na podobne spotkanie formacyjne lub modlitewne.

Króluj nam Chryste!

ks. Marcin Sieńkowski