Co mówi Duch Święty do wspólnot w Piszu?

W sobotę w par. pw. Św. Józefa w Piszu odbył się dzień skupienia dla wspólnot Odnowy w Duchu Świętym: Miriam, Emmanuel, św. Józef.  Organizatorem i główno prowadzącym był ks. dziekan Tadeusz Krzywiński.

Prelegent wzywał nas by nie powielać i nie tęsknić za tym co było, lecz otworzyć się na to co nowe! Zatem co Duch Święty chce w nas zmienić, by mogło to nastąpić? Nie można trwać w swoich schematach, należy słuchać Pana Boga i rozeznawać czego chce od nas Duch Święty. Pogłębieniu i ugruntowaniu tematu służyła Adoracja Najświętszego Sakramentu, grupki dzielenia i modlitwa. Centrum stanowiła Eucharystia, której przewodniczył ks. prałat Wojciech Kalinowski. Nie zabrakło wspólnych rozmów i radości ze spotkania przy obiedzie, kawie i smacznych ciastach.

Zapewne spotkania dla wspólnot miasta będą organizowane systematycznie i wejdą na stałe do kalendarza naszych wspólnot.

Danuta Święcka