Warsztaty wokalne Gospel w Suwałkach – zaproszenie

3 dniowy warsztat wokalny GOSPEL ( +13) i dorośli
2-4.06.2023 od godziny 10.30 do godziny 19.30
Wydarzenie jest otwarte dla każdego – młodzieży (13+) i dorosłych, profesjonalistów i pasjonatów amatorów. Nie prowadzimy przesłuchań kwalifikacyjnych, nie wymagamy umiejętności czytania nut ani doświadczenia, ani nawet znajomości angielskiego – teksty są tłumaczone w śpiewnikach, a utworów uczymy z słuchu. Jedyne warunki to pasja śpiewania i umiejętność dobrej zabawy.
Warsztaty to, oprócz nauki radosnych utworów Gospel pod okiem charyzmatycznych solistów i uznanych muzyków tego nurtu z USA i Polski, również ekscytujący występ podczas koncertu finałowego, który zwieńczy festiwal w niedzielę, 4 czerwca 2023. Razem z Johnem Tillery & Living Sacrifice,  z Suwalską Orkiestrą Kameralną oraz zespołem Holy Noiz, wystąpi Festiwalowy Chór Gospel, złożony z uczestników warsztatów.


3 dniowy warsztat wokalny dla dzieci od 7-12 lat
2-4.06.2023 od godziny 15.30 do godziny 18.00


3 dniowe warsztaty tańca współczesnego
2-4.06.2023 od godziny 10.30 do godziny 19.30
Warsztaty Tańca  Nowoczesnego poprowadzi The Colectif Project z USA. Grupa doświadczonych tancerzy i choreografów z Waszyngtonu, która działa wspólnie od 2019 roku, prowadzi warsztaty i spektakle tańca współczesnego i liturgicznego, popularnego w kościołach afroamerykańskich. Liderką grupy jest Megan Atkinson. 
Taniec nowoczesny  w wykonaniu The Collectif Project jest to mieszanka wielu popularnych stylów tanecznych takich jak: hip hop, disco dance, modern jazz, dancehall czy street dance. Wyróżnia się tym, że jest pozbawiony sztywnych zasad. Dzięki jego wszechstronności, tancerz poznaje wiele technik i kroków, przez co zajęcia są bardzo rozwojowe.
Warsztaty obejmują naukę techniki tańca współczesnego, podstaw tańca klasycznego, improwizacji ruchowej, elementów tańca fizycznego i teatru tańca. Na zajęciach poznajemy swoje możliwości fizyczne oraz zakresy, które systematycznie doskonalimy i zwiększamy poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń i sekwencji ruchowych. Będziemy pracować nad gibkością, elastycznością ciała, koordynacją ruchową i siłą, prawidłową postawą ciała oraz efektywnością i wydajnością ruchu.
Efektem warsztatów jest nauka podstaw tańca współczesnego, ogólne roztańczenie uczestników, polepszenie ich sprawności ruchowej oraz zainteresowanie tańcem jako formą aktywności fizycznej.
Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane podczas Koncertu Finałowego VI Soulwałki Gospel Workshop John Tillery 

4 czerwca o godz. 18.00 w sali im. Andrzeja Wajdy. I grupa ( 7-13 lat )II grupa ( + 14 i dorośli )

Serdecznie zapraszamy!

Pozostałe artykuły