III Kongres Ruchów, Wspólnot I Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej

Komunikat dotyczący kongresowego daru serca

W sobotę, 17 czerwca 2023 roku, w Ełku odbędzie się III Kongres Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej. W związku z tym zwracamy się do wszystkich wspólnot, aby przekazały dar serca (taca zbierana podczas Mszy św. kongresowej) na tzw. „Promienie Miłosierdzia” w postaci wózków inwalidzkich dla dzieci z niepełnosprawnością w krajach misyjnych.

+ Dariusz Zalewski

Komunikat do odpowiedzialnych w poszczególnych parafiach za wspólnoty „Żywego Różańca”, i inne wspólnoty różańcowe, Matki w modlitwie, Rodziców modlących się za swoje dzieci.

 Wszyscy cieszymy się na spotkanie Wspólnot Różańcowych już za tydzień w sobotę, w ramach III Kongres Ruchów, Wspólnot I Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej. Pragnę ponowić zaproszenie w imieniu Biskupa Ełckiego i Komitetu Organizacyjnego na spotkanie w Ełku w dniu 17 czerwca br. abyśmy zgodnie z hasłem Kongresu „Wstańcie, chodźmy” przybyli licznie na wspólnotowe spotkanie.

Prosimy również o wytypowanie osób z pośród Członków Żywego Różańca którym w późniejszym czasie zostaną przekazane Dyplomy, a obchodzących 20, 25, 30, 40 i 50-lecie przynależności do Żywego Różańca, lub szczególnie zaangażowanych z okazji III Kongresu Ruchów, Wspólnot I Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej.

Dar kongresowy od poszczególnych Wspólnot Różańcowych będzie przeznaczony na wsparcie akcji misyjnej „Promienie miłosierdzia”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup wózków inwalidzkich dla osób z niepełnosprawnością, które żyją w krajach misyjnych. Ofiary będzie można złożyć podczas zgłoszenia w recepcji kongresu przy rejestracji grup.

Moderator „Żywego Różańca” Ks. Dariusz Rogiński

17.06.2023r. – Parafia Św. Wojciecha w Ełku. Spotkanie Róż „Żywego Różańca”, i innych wspólnot różańcowych, Matki w modlitwie, Rodzice modlący się za swoje dzieci, Margaretki, Wspólnota Krwi Chrystusa, Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca...

Program Spotkania Kongresu

9.30 – 10.00 – Recepcja w Parafii Św. Wojciecha (Katedra).

10.00 – 11.30 – I Część Kongresu

1. Powitanie przybyłych wspólnot przez Ks. proboszcza Marka Bednarskiego (historia Sanktuarium MB Fatimskiej w Ełku).

2. I Tajemnica Różańca (radosna)

3. Nauka hymnu Kongresowego „Wstańcie chodźmy!”.

4. Ewangelizacja: Przyjaciele Oblubieńca.

5. II Tajemnica Różańca (radosna)

6. Konferencja na temat: Parafia jako wspólnota wspólnot w odnowie Kościoła Ełckiego – „I Soboty miesiąca jako dni skupienia dla wspólnot różańcowych i innych” – O. Mirosław Adaszkiewicz (Franciszkanin z Niepokalanowa).

7. Przerwa

8. Aktualne sprawy dotyczące poszczególnych wspólnot, oraz jak wspólnota planuje się zaangażować w stację kongresową w parafii (świadectwa).

9. III i IV Tajemnica Różańca (radosna) – Przemieszczenie się  na Plac św. Jana Pawła II. W czasie przejścia – modlitwa – III i IV Tajemnica Różańca (radosna)

Na Placu Jana Pawła II

12.15 – Konferencja Kongresowa, którą poprzedzi V tajemnica różańcowa

13.00 – Uroczysta Msza Święta na Placu św. Jana Pawła II z zawierzeniem diecezji ełckiej Niepokalanemu Sercu Maryi

14.15 – Agapa

Pozostałe artykuły