Bp Ełcki z chorymi i samotnymi matkami

Bp Jerzy Mazur SVD, Biskup Ełcki odwiedził dziś podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Misericordia” i Domu Samotnej Matki im. bł. Marianny Biernackiej w Ełku.

Sprawował Eucharystię z formularza liturgicznego IV Niedzieli Adwentu. W wygłoszonej homilii przypomniał orędzie proroków, którzy towarzyszyli nam w czasie adwentowego czuwania – Izajasza i Jana Chrzciciela. „Niech ich postawa będzie dla nas drogowskazem nie tylko w czasie Adwentu, lecz także podczas naszej codzienności i zwykłości, wśród chorób, trosk i radości” – zachęcał zebranych hierarcha.

Mobilizował modlących się do naśladowania postawy Matki Bożej, gotowej pełnić wolę Bożą.

„To dla nas ważne, że Pasterz naszej Diecezji w tym tak ważnym dla nas wszystkich dniu był również razem z nami, że o nas chorych, samotnych nie zapomniał. Dziękujemy za modlitwę i pasterskie błogosławieństwo” – mówi Pani Hanna, podopieczna DPS-u.

Biskup Ełcki pobłogosławił opłatki na stół wigilijny i złożył świąteczne życzenia. Udał się również z posługą sakramentalną do tych, którzy z uwagi na stan zdrowia nie mogli przyjść do kaplicy na wspólną modlitwę.

Redakcja

Pozostałe artykuły