Wigilie Caritas dla osób w kryzysie bezdomności, ubogich i samotnych

Caritas Diecezji Ełckiej kolejny raz zorganizowała wigilijne spotkania tym, którzy z różnych przyczyn pozbawieni są świątecznego stołu i rodzinnej atmosfery.

„Są bogaci emeryci, którzy też czują się samotni. Dziś nie ma znaczenia kto, ile ma. Chcemy żeby w tym dniu byli razem, nie byli sami” – stwierdza Pani Urszula Sawicka z Ełckiej Caritas.

Dnia 23 grudnia w sali konferencyjnej Ełckiej Kurii Diecezjalnej odbyła się Wigilia Caritas dla osób w kryzysie bezdomności, ubogich i samotnych. Przy wspólnym stole zasiedli m.in. podopieczni Schroniska im. św. Ojca Pio.

„Bardzo czekałem na to spotkanie. Jesteśmy tu razem. Samotni, bezdomni, nasi duszpasterze. Dziękuję wszystkim za ten czas” – mówi Eugenia z Ełku.

Modlitwie przewodniczył bp Dariusz Zalewski, Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej, który złożył świąteczne życzenia. Za oprawę muzyczną i śpiew kolęd dziękujemy Pani Marcie i kierowanemu przez nią zespołowi „ALE BABKI” z Ełckiego Centrum Kultury.

„To czas bardzo rodzinny. Ci ludzie mając poczucie bliskości, bycia razem, pragną takich spotkań. Dziękujemy dziś Panu Bogu, że dziś razem z nami są i to w takiej liczbie. Z drogiej strony też to spotkanie rodzi smutek, że nie ma mają z kim przeżywać tak pięknego czasu, jakim jest Wigilia i święta Bożego Narodzenia. Staramy się dziś im przekazać namiastkę tej prawdziwej radości i miłości serca” – mówi bp Zalewski.

O wigilijne smakołyki zadbała Caritas Diecezji Ełckiej we współpracy z firmą Selgros.

Za wsparcie dziękujemy naszym dzielnym wolontariuszom. Wcześniej podobne spotkania odbyły się w Suwałkach, Augustowie, Giżycku i Orzyszu. Ci, którzy przyszli na ełcką kolację wigilijną, mówią że dzięki temu nie czują się osamotnieni.

ks. RS

Pozostałe artykuły