Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego w Augustowie – inauguracja

Św. Jan Paweł II w encyklice Ecclesia de Eucharystia podkreśla że ,,Kościół żyje dzięki Eucharystii”. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne doświadczenie wiary, ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła.

Z radością informujemy, że w najbliższą niedzielę, 7 stycznia 2024 r. odbędzie się uroczysta inauguracja Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego w Augustowie. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

W poczuciu odpowiedzialności Apostolstwo Wieczystej Adoracji poprzez adorację, modlitwę, czyny miłosierne, propagowanie Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu i nauki o Prawdziwej Obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie współpracuje z hierarchią kościelną w realizacji misyjnych zadań kościoła. Szczególnym zadaniem Apostolstwa Wieczystej Adoracji jest: zwiększyć wiarę w Prawdziwą Obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie u tych, co są oziębli; utrzymać wiarę u tych, co wierzą; być źródłem światła dla tych , którzy wcale nie wierzą.

W dalszym ciągu inicjatorzy dzieła zapraszają do podjęcia adoracji, szczególnie dzisiaj, w tych trudnych czasach dla naszej Ojczyzny.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Augustowie

Pozostałe artykuły