XXXIV Olimpiada Teologii Katolickiej – etap diecezjalny

10 stycznia 2024 roku w bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku miał miejsce diecezjalny etap XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej “Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. W tej części zmagań wzięło  udział 19 osób z różnych szkół średnich naszej diecezji.

Uczestnicy, po zakończonym egzaminie mieli okazję zwiedzić nasze seminarium i bliżej poznać miejsce, gdzie się kształcą przyszli kapłani diecezji ełckiej.

Ogłoszenie wyników odbyło się podczas finałowej gali. Gościem honorowym spotkania był ks. bp Dariusz Zalewski , który podziękował uczestnikom za zaangażowanie i chęć udziału w przygotowaniu do olimpiady, jak również wręczył nagrody wszystkim uczestnikom.

Gratulujemy zwycięzcom:

Miejsce I: Diana Walendzik (ZSZ z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu)

Miejsce II: Filip Dąbkowski (I LO w Ełku)

Miejsce III: Maja Barszcz (I LO w Ełku)

Zwycięzcy będą reprezentować naszą diecezję w czasie zmagań ogólnopolskich  na początku kwietnia w Radomiu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich katechetom!

Dziękujemy za pomoc i współpracę Wyższemu Seminarium Duchownemu w Ełku,  Wydziałowi Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Ełckiej, Wydawnictwu Jedność oraz W-M ODN w Olsztynie Filia w Ełku.

Marta Rózio