Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski – Augustów

Wiele Parafii w Polsce, a także na świecie w nocy z 16 na 17 lutego 2024 roku organizuje Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski. Będzie to już kolejna edycja tego modlitewnego wydarzenia.

Inicjatorem jest ks. Dominik Chmielewski, salezjanin  i założyciel Ruchu Wojowników Maryi.

Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski jest to wydarzenie modlitewne oparte na modlitwie pokutnej, wołaniu błagalnym do Wszystkich Świętych i Błogosławionych Narodu Polskiego, modlitwie różańcowej, wspólnej Eucharystii oraz adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W sposób szczególny temu wydarzeniu patronuje Matka Boża, nasza pośredniczka i orędowniczka, a także św. Andrzej Bobola męczennik za wiarę i patron Polski. Podczas tego wydarzenia modlimy się o nowe wylanie Ducha Świętego na naszą Ojczyznę, oraz za rządzących. Zanosimy również prośby w intencji naszych rodzin i za kapłanów, prosząc o Dary Ducha Świętego dla nich.

Modlitwa w intencji Ojczyzny, rodzin i kapłanów

Żyjemy w trudnych czasach, gdzie wartości chrześcijańskie, katolickie, wartości takie jak rodzina oparta na tradycji w nauczaniu Kościoła katolickiego są deptane przez różnego rodzaju ideologie i wrogów Kościoła. Dlatego podejmujemy modlitwę za nasze rodziny, za tradycyjne rodziny, gdzie mężczyzna jako mąż i ojciec a kobieta jako żona i matka są autorytetem i wzorem naśladowania dla swoich dzieci. Podejmujemy też modlitwę o nierozerwalność sakramentu małżeństwa.

Podczas naszego modlitewnego czuwania chcemy również polecać naszych kapłanów, których Pan Bóg postawił na naszej drodze ziemskiego pielgrzymowania. W sposób szczególny modlimy się za Pasterzy i kapłanów naszej diecezji. Polecamy również intencje nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, których z roku na rok jest w Polsce coraz mniej.

Sługa Boży Kardynał August Hlond mówił: „Nie zwyciężymy bronią, ale modlitwą, pokutą, miłością bliźniego i różańcem. Polska to naród wybrany przez Boga do wielkiego posłannictwa. Ma stanąć na czele maryjnego zjednoczenia narodów. Nastąpi wielki triumf Serca Matki Bożej, Królowej wszystkich ludów, po którym zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę”. Dlatego nie broń militarna a broń modlitwy, broń jakim jest różaniec, powinien być naszą główną obroną przed niebezpieczeństwem i złem jakie nam grozi.

Zapraszamy do Augustowa

Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski odbędzie się 16 lutego 2024 roku w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Augustowie. Rozpoczynamy od godziny 18.00. Mając świadomość niebezpieczeństwa militarnego jakie nam grozi zza wschodniej granicy, a także z zagrożenia naszej wolności duchowej, która jest atakowana przez różnego rodzaju wrogie grupy, ideologie i media, nie możesz przejść obok tego obojętnie.

Przybądź, aby wspólnie modlić się w tych wszystkich intencjach!!!

MK

Pozostałe artykuły