Młodzieżowe rekolekcje w Tatrach

Tegoroczny zimowy wyjazd młodzieży w Tatry odbył się w dn. 19-27 stycznia 2024 r. Organizatorem wydarzenia po raz kolejny był Diecezjalny Dom Rekolekcyjny w Smolanach. Zaproszenie skierowane było do młodych ludzi od 7 klasy szkoły podstawowej. W wyjeździe wzięło udział 160 osób z różnych zakątków naszej diecezji.

Ferie na nartach to niezwykły czas spotkania z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. To rekolekcje w czasie których chcemy naładować nasze duchowe akumulatory i odpocząć w klimacie pięknych, górskich widoków. Każdy dzień był dla nas okazją do wsłuchiwania się w Boże Słowo, a pomagali nam w tym kapłani. Gościliśmy u nas o. Bartłomieja Kolankiewicza, Karmelitę Bosego, który mówił nam o życiowym celu i wartościach, którymi warto kierować się w codzienności.

Było także coś dla ciała! Podczas wyjazdu rozwijaliśmy umiejętność jazdy na nartach pod okiem instruktorów! Odbyliśmy także wycieczkę górską na Rusinową Polanę oraz do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Wspólne wieczory spędzaliśmy na modlitwie oraz integracji przy grach, zabawach i tańcach!

Wiele osób i instytucji przyczyniło się do organizacji tego czasu! Dziękujemy naszym licznym dobroczyńcom i ofiarodawcom, dzięki którym ten wyjazd mógł się odbyć! Dziękujemy naszemu Pasterzowi, ks. Biskupowi Jerzemu Mazurowi – za wsparcie finansowe, dobre słowo i modlitwę za nas!

Dziękujemy Siostrom Karmelitankom Bosym z Ełku i Zakopanego – za duchowe ubezpieczenie i codzienną modlitwę!

Dziękujemy ks. Krzysztofowi Pachuckiemu za to, że po raz kolejny podjął się organizacji tego pięknego dzieła dla młodych!

Pozostałe artykuły