Pieśń wielkopostna w tradycji ludowej Suwalszczyzny – zaproszenie

Starosta Suwalski we współpracy z Wójtem Gminy Raczki, Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Parafią Trójcy Przenajświętszej w Raczkach współorganizuje XX edycję koncertu najstarszych pieśni wielkopostnych pn. Pieśń wielkopostna w tradycji ludowej Suwalszczyzny.

W tym roku prezentacja pieśni o Męce Pańskiej odbędzie się w kościele parafialnym w Raczkach 17 marca 2024 r., podczas Mszy Świętych o godzinie 700 900 1100 oraz na pół godz. przed i pół godz. po Mszy Świętej. Tegoroczne śpiewy wielkopostne organizatorzy, jak również i zespoły pragną ofiarować w intencji pokoju na Ukrainie, w Europie i na świecie.

Organizatorzy w ten sposób wychodzą naprzeciw aspiracjom zespołów ludowych Suwalszczyzny, które pragną ocalić od zapomnienia rzadko już wykonywane pieśni wielkopostne. Chcą by śpiewy o tej tematyce osadzone w tradycji lokalnej pozostawić przyszłym pokoleniom. Spotkania wielkopostne każdego roku odbywają się na terenie innej gminy naszego powiatu, gdyż organizatorom zależy na tym, ażeby te najstarsze pieśni docierały do jak największej grupy odbiorców.

Koncert jest objęty patronatem honorowym Starosty Suwalskiego oraz patronatem medialnym miesięcznika diecezji ełckiej „Martyria”.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na koncert.

Witold Kowalewski, Starosta Suwalski