Stypendyści Fundacji Działo Nowego Tysiąclecia w Wigrach

Mury Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach od 15 do 17 marca 2024 r. gościły Stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z diecezji ełckiej oraz młodzież z wigierskiej parafii na rekolekcjach wielkopostnych, którym przyświecały słowa ,,Jesteś kochany przez Boga”.

Wielki Post to szczególny czas w ciągu roku liturgicznego, gdzie rozpamiętujemy najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia. Dlatego też czas ten pozwolił, aby zobaczyć jak człowiek cenny jest w oczach Boga. Jest to doskonała okazja do tego, aby chociaż na chwilę się zatrzymać i pomyśleć nad osobistą relacją z Jezusem. Konferencje, które usłyszała młodzież ukazywały prawdę o obecności Boga w życiu człowieka na przestrzeni różnych wydarzeń.

Stypendyści mieli także okazję do spotkań m. in. z panem Mikołajem Litwińczukiem – psychologiem pracującym w jednym z augustowskich liceów, który podjął temat ,,Jak przetrwać w relacjach z bliskimi?” – była to doskonała okazja nie tylko do wysłuchania konferencji, ale także do rozmowy i wymiany swoich poglądów.

W sobotnie popołudnie młodzież uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez ks. bpa Jerzego Mazura – Biskupa Ełckiego, który w homilii zachęcał do podejmowania konkretnych decyzji związanych w pójściu za Chrystusem. Zachęcał także, aby w swoim życiu starać się być wiernym Chrystusowi – wierze dając na wzór postać św. Józefa oraz św. Jana Pawła II.

Czas spędzony w Wigrach to także możliwość wysłuchania świadectwa pana Karola Gnata – prezentera radiowego oraz telewizyjnego, który podzielił się swoim spotkaniem z Jezusem na drodze swojego życia, mówiąc także o tym, aby w życiu mieć konkretny cel i starać się go swoimi działaniami i decyzjami zrealizować jednakże, aby zawsze to czynić z Chrystusem.

Sobotni wieczór to czas spędzony przy Jezusie Eucharystycznym w czasie Wieczoru Uwielbienia.

Będąc w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach była to także doskonała okazja do tego, aby móc zobaczyć i poznać historię tej części naszej diecezji związanej z kamedułami, a także odwiedzić apartamenty papieskie znajdujące się w kompleksie klasztornym. Wiemy dobrze że Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia tworzą ten żywy pomnik poświęcony św. Janowi Pawłowi II. To już 25 lat jak święty papież w czasie swojej pielgrzymki do Polski w 1999 r. odpoczywał na wigierskim wzgórzu.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Województwem Podlaskim.

KZ