LSO – zaproszenie na Mszę Krzyżma i spotkanie w ełckim WSD

W Wielki Czwartek,  28 marca 2024 r. w kościele katedralnym (św. Wojciecha Biskupa i Męczennika) w Ełku o godz. 10:00 Liturgiczna Służba Ołtarza bierze udział w Mszy Krzyżma, której przewodniczy bp Jerzy Mazur, biskup ełcki, a w koncelebrze kapłani z całej diecezji. Przed Msza św. biskup ełcki dokona inauguracji Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej.

Tradycyjnie w tej Eucharystii uczestniczą także diakoni i LSO. Liturgia Mszy Krzyżma stanowi wyraz jedności Kościoła. W imieniu Księdza Biskupa Ełckiego wraz ze społecznością Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku serdecznie zapraszamy lektorów i ministrantów z całej naszej diecezji do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

Po Mszy Świętej Bp Jerzy Mazur skieruje słowo i pozdrowienie do Liturgicznej Służby Ołtarza. A po nim zapraszamy do budynku WSD na wspólne spotkanie i poczęstunek.

Z pozdrowieniami,

ks. Dariusz Konopko – diecezjalny duszpasterz LSO