Pogrzeb ks. prał. Ryszarda Kurka

Czcigodni Księża

Z żalem i nadzieją Życia Wiecznego informuję, że 28 marca 2024 roku, w wieku 76 lat życia, w 52 roku kapłaństwa, zmarł śp. Ks. prałat dr Ryszard Kurek – były kapelan Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu oraz ojciec duchowny w Wyższym Seminarium duchownym w Tarnowie, rezydent w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

W latach 1993-2002 ojciec duchowny i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku

Msza św. żałobna w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św.  Józefa w Tarnowie w piątek (5 kwietnia) o godz. 17.00. Msza św. pogrzebowa w kaplicy klasztornej Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu w sobotę (6 kwietnia) o godz. 11.00, po której ciało śp. Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu klasztornym.

Proszę o modlitwę w intencji  Zmarłego Kapłana i jego Rodziny.

Requiescat in pace

Ks. Marcin Maczan
Kanclerz Kurii


Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

Przewielebni Księża,

w Wielki Czwartek dowiedzieliśmy się, że zmarł ks. prał. dr Ryszard Kurek – ojciec duchowny w WSD w Ełku w latach 1993-2002. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mają możliwość wziąć udział w jego pogrzebie.

Dlatego zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłego ojca duchownego, która będzie sprawowana w kaplicy WSD w Ełku 12 kwietnia 2024 r. o godz. 15:00. Mszy św. przewodniczyć będzie bp Dariusz Zalewski.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej koncelebry. Prosimy zabrać ze sobą albę i fioletową stułę.

z wielkanocnym pozdrowieniem

ks. Marcin Sieńkowski

rektor WSD w  Ełku

Pozostałe artykuły