Stacja Kongresowa Dzieci w Studzienicznej – zapowiedź

W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (sobota, 18 maja 2024 roku), w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej odbędzie się Stacja Dziecięca Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej pod hasłem „Ja Jestem z Wami”. Stacja Kongresowa będzie połączona ze spotkaniem Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci oraz z Ogólnopolskim Dniem Dziecka organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej.

Do Studzienicznej Biskup Ełcki zaprasza wszystkie dzieci, a zwłaszcza dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych, I Komunijne i rocznicowe, ze Szkolnych Kół Caritas, grup misyjnych, ministrantów, scholi dziecięcych, dzieci ze wspólnot neokatechumenalnych, dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz dzieci z Oratorium Salezjańskiego. Bardzo prosimy, aby wszystkie grupy z poszczególnych parafii zgłaszać do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (tel. 87 621-68-14), ponieważ przed Mszą św. zostaną przywitane podczas transmisji telewizyjnej.

Dzieci będą miały okazję wspólnie modlić się ze swoimi rówieśnikami przybyłymi z różnych stron diecezji i okolic. Oprócz modlitwy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Będą rejsy statkiem, warsztaty plastyczne, tańce i wspólne zabawy. Ze względu na remont śluzy na jeziorze Studzieniczna, wszystkie trzy rejsy statkiem odbędą się po jeziorze Białym. Zgłoszenia na wszystkie rejsy kierujemy do 30 kwietnia 2024 r., w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego (tel. 87 621-68-14). Udział w rejsach generuje kolejność zgłoszeń. Po przybyciu do Studzienicznej wszystkie dzieci zaproszone są na „ucztę” przy stole wykonanym z najdłuższej deski na Podlasiu.

W ramach stacji kongresowej dzieci, Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filia, w Ełku, organizują konkurs plastyczny pt. „Od ziarenka do Eucharystii”. Prace konkursowe należy przekazać do Wydziału Katechetycznego, do 13 maja 2024 r. Przy ocenie prac brane będą pod uwagę następujące kryteria: zgodność pracy z tematem, ogólny wyraz artystyczny oraz estetyka pracy, oryginalność i pomysłowość. Wręczenie nagród konkursowych odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. w Studzienicznej.

Program Stacji Kongresowej Dzieci zamieszczony jest na plakacie.

Pozostałe artykuły