Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na śpiewy majowe, które odbędą się 18 maja 2024 r. (sobota) o godz. 1100 Łanowicze Duże – gmina Przerośl.

Starostwo Powiatowe w Suwałkach wspólnie z Urzędem Gminy w Przerośli, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Przerośli oraz  Parafią pw. Trójcy Przenajświętszej w Pawłówce współorganizuje XIX Powiatowe Spotkania Zespołów Ludowych Suwalszczyzny Śpiewających Majowe Pieśni Religijne „Chwalcie łąki umajone”. Tegoroczne śpiewy majowe organizatorzy, jak również i zespoły pragną ofiarować w intencji pokoju na Ukrainie, w Europie i na świecie.

Śpiewy majowe odbędą się 18 maja 2024 r. (sobota) o godz. 1100 w miejscowości Łanowicze Duże,Gmina Przerośl, a parafia Pawłówka przy przydrożnym krzyżu. Uroczystości rozpocznie Msza Święta wraz z ceremonią poświęcenia pól.

Celem spotkania jest kontynuacja śpiewów majowych osadzonych w tradycji lokalnej oraz ocalenie od zapomnienia rzadko wykonywanych pieśni.

Z wyrazami szacunku i poważania

Starosta Suwalski

Witold Kowalewski