Dni otwarte w WSD w Ełku

Gdy maturzyści przystępują do egzaminu dojrzałości, w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku i parafiach diecezji ełckiej zanoszona jest modlitwa o pomyślne zdanie matury i o Boże światło na wybór właściwej drogi życiowej.

W tym i późniejszym czasie (czerwiec-wrzesień) spodziewamy się zgłoszeń kandydatów na pierwszy rok formacji w WSD w Ełku.

Aby ułatwić podjęcie decyzji związanej z powołaniem, osobom zainteresowanym przygotowaniem do kapłaństwa przedstawiamy konkretną propozycję: dni otwarte w ełckim seminarium.

Kto zastanawia się nad wyborem życia poświęconego głoszeniu Ewangelii i sprawowaniu Eucharystii, ten już teraz ma możliwość zakosztowania życia seminaryjnego, nawiązania kontaktów i rozmów z przełożonymi i klerykami, a przede wszystkim przeżycia Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy. Tego rodzaju okoliczności mają na celu pomoc w udzieleniu odpowiedzi na wołanie Chrystusa: „Pójdź za mną!”.

Zwracamy się (nie tylko) do młodzieńców, których Bóg powołuje, a którym być może brak odwagi w postawieniu pierwszego kroku na drodze powołania. Zapraszamy również starszych, którzy maturę pisali jakiś czas temu, a głos powołania stale słyszą w swoim sercu.

Jesteśmy skłonni umówić się na dni otwarte w porozumieniu z osobą poważnie myślącą o kapłaństwie. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany seminarium, nie obawiaj się skontaktować z rektorem.

Niech Duch Święty umacnia maturzystów i rozeznających powołanie!

ks. Marcin Sieńkowski

rektor WSD w Ełku