Gala Konkursu Mój szkolny kolega z misji

22 maja 2024r.  na Jasnej Górze odbyła się Gala Konkursu Mój szkolny kolega z misji.

Uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, Wiktor Dunowski, zajął 2 miejsce w Polsce, w kategorii plastycznej kl. I – III, reprezentując naszą diecezję ełcką.

Gala rozpoczęła się Mszą św. przed Cudownym Obrazem, którą celebrował bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. misji. Objął on również honorowy patronat nad Konkursem.

Po Mszy św. odbyła się druga część uroczystości – wręczenie nagród, które poprowadził red. Dariusz Ciszewski z Radia Jasna Góra. Nagrodzono 145 uczniów. W kategorii charytatywnej uczestnicy Konkursu zbierali fundusze na budowę klas szkolnych nad Amazonką w Peru. Księża misjonarze otrzymali symboliczny czek na 37 000 zł i podzielili się refleksjami na temat swojej pracy w Peru. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności polskich uczniów szkół podstawowych, co roku w ramach konkursu Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera remonty szkół lub przedszkoli, umożliwiając polskim dzieciom pomoc swoim rówieśnikom.

ks. Ł. Moćkun