Uwielbiać Boga w Najświętszym Sakramencie

W dniach 24-26 maja 2024 r. w Centrum Oświatowo Dydaktycznym w Ełku odbywały się warsztaty muzyczne, które prowadziła Viola Brzezińska. W tej formie przygotowań wzięło udział ponad 20 osób z diecezji ełckiej. Przez trzy dni uczestnicy warsztatów rozwijali swoje umiejętności pod czujnym okiem Violi Brzezińskiej, piosenkarki, kompozytorki i instruktorki. Ukoronowaniem włożonych wysiłków i pracy była oprawa i poprowadzenie VI Ełckiego Wieczoru Uwielbienia w Amfiteatrze ECK w niedzielę 26 maja.

Jak zauważyli uczestnicy to był wyjątkowy czas, który pozwalał na mocne przeżycia w sferze duchowej, a także na rozwinięcie technik wokalnych wszystkich obecnych. Piosenkarka dzieliła się swoim doświadczeniem ze świata muzyki. „Dzięki naturalności, otwartości i ogromnej życzliwości warsztaty z Violą były fascynującą podróżą ku odkrywaniu, że uwielbienie może być radością spotkania z Jezusem, który też dla niej jest Kimś ważnym”- mówili uczestnicy warsztatów.

Warsztaty oprócz części muzycznej miały również elementy formacyjne. Każdego dnia była głoszona konferencja. Zaproszonymi prelegentami byli: ks. kan. dr Jacek Uchan, dyrektor Ełckiej Kurii Diecezjalnej i ks. Adrian Sadowski, duszpasterz młodzieży. Księża podjęli temat różnorodności form adoracji i uwielbienia Boga. Podkreślali, że dojrzałe chrześcijaństwo wyraża się w uwielbieniu i adoracji Boga.

Warsztaty były czasem wytężonej pracy, wspólnej modlitwy i pogłębionej relacji z drugim człowiekiem. Finał, czyli oprawa muzyczna i modlitewna atmosfera podczas VI edycji Ełckiego Wieczoru Uwielbienia był zaskakujący. Violi Brzezińskiej udało się stworzyć z uczestnikami atmosferę modlitwy. Wybrzmiało to, co w duszach grało. „Celem naszych warsztatów i Wieczoru Uwielbienia jest doświadczenie, że swoimi talentami możemy posługiwać samemu Panu Jezusowi. Jest naszym świadectwem wiary, że Jezus jest pośród nas, obecny w Przenajświętszym Sakramencie. Jezus jest z każdym z nas, pochyla się nad naszymi słabościami. Pozwól, aby Jezus dotknął Twego serca, aby rozlała się w nim Jego miłość” – mówił ks. Adrian Sadowski, współorganizator wydarzenia.

Na zakończenie bp Jerzy Mazur, biskup ełcki udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Zwracając się do zgromadzonych ełczan biskup powiedział: „W ten wieczór wzywaliśmy Ducha Świętego i wzywajmy Go zawsze, aby przychodził z pomocą naszym słabościom. Niech ten wieczór uwielbienia umocni naszą wiarę w prawdziwą i realną obecność Jezusa Chrystusa pod postacią Chleba i Wina, niech ożywi naszą nadzieję, że przyjmując Jezusa w Komunii św. otrzymujemy życie wieczne”. Zachęcał, aby czerpać ze świadectwa świętych i błogosławionych. Aby tak jak bł. Carlo Acutis, umiłować Eucharystię, by stała się naszą autostradą do nieba”

VI Wieczór Uwielbienia wpisuje się w program trwającego Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej.

mr