Razem do serca Maryi…

W środę 22 maja 2024 r. już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Ełku wybrali się na szkolną pielgrzymkę w ramach innowacji pedagogicznej. Ma ona na celu ożywienie wiary praktyką modlitwy wspólnotowej w drodze,  uwrażliwianie na potrzeby drugiego człowieka oraz pokazanie, że osoby niepełnosprawne są wśród nas.

We współpracy z Domem Pomocy Społecznej „Tęczowy Dom” i Środowiskowym Domem Samopomocy udało się połączyć blisko 130 osób i wyruszyć na pielgrzymkowy szlak. Szliśmy ze śpiewem na ustach i z intencjami w sercu. Modlitwę różańcową prowadził ksiądz Cezary Rozmus. Krzyż z przodu i błogosławieństwo księdza bp Dariusza Zalewskiego doprowadziły nas do Parafii pw. Rafała Kalinowskiego. Dzięki uprzejmości księży z parafii – mogliśmy pomodlić się w naszych intencjach podczas uroczystej Mszy świętej, którą poprowadził ks. bp Dariusz. Po Eucharystii miała miejsce Agape – uczta Miłości, na którą uczniowie i rodzice przygotowali poczęstunek. Widzimy się za rok na pielgrzymkowym szlaku. Z całego serca dziękuję Maryi, Księdzu Biskupowi Dariuszowi, Księdzu Czarkowi, Siostrom Dyrektorkom Bernadetcie, Benedetcie i Anieli, wspaniałemu zespołowi muzycznemu, nauczycielom, pomocom nauczycieli i moim kochanym rodzicom za pomoc i nieocenione wsparcie.

Emilia Masłowska