Rekolekcje poświęcone liturgii połączone z odpoczynkiem w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach – zaproszenie

Zadaniem trwającego obecnie Kongresu Eucharystycznego w Diecezji Ełckiej jest odnowienie i pogłębienie więzi z Chrystusem obecnym w Eucharystii. Jedną z form, poprzez którą można to zrobić są rekolekcje poświęcone liturgii. Chodzi nie tylko o to, aby w czasie liturgii się modlić, ale że­by modlić się liturgią: słowa­mi, śpiewami, wszystkimi zmysłami, gestami i po­sta­wami ciała – czyli prakty­ko­wać to, co Kościół od starożyt­ności nazywa mistagogią.

Dlatego zapraszamy do Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach, aby przeżyć ten czas razem z nami w dn. 25-29 lipca 2024 r. Rekolekcje ,,Modlić się liturgią” są okazją do wyciszenia oraz zastanowienia się nad sobą i swoim życiem przed Bogiem i wraz z Nim. To szansa, by spotkać Jezusa obecnego w sakramentalnych znakach, poznać Go, pokochać; doświadczyć miłości Boga wypływającej z Eucharystii i na niej budować swe życie oraz poznać siebie w świetle Słowa Bożego.

Tematyka rekolekcji poświęcona będzie modlitwie brewiarzowej oraz duchowemu wymiarowi poszczególnych części Mszy Świętej. W czasie rekolekcji będzie istniała możliwość wzięcia udziału w warsztatach muzycznych.

Wszelkie informacje i zapisy w recepcji klasztoru.

***

Ramowy plan rekolekcji połączonych z odpoczynkiem w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach dostępny jest w linku poniżej: