Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Krzyża Świętego w Olecku

W dniach od 12-15 września 2024 r. w par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku będą trwały rekolekcje, które przygotują wspólnotę parafialną do przeżycia Uroczystości Odpustowych. W niedzielę 15 września uroczystej Mszy św. odpustowej o godzinie 13:00 będzie przewodniczyć bp Dariusz Zalewski, biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

Uroczystość odpustowa zostanie poprzedzona rekolekcjami – „40-godzinnym Nabożeństwem Eucharystycznym”, które poprowadzi ks. Mariusz Pawlina, kapłan naszej diecezji, student UKSW w Warszawie.

W duchu trwającego Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej, od czwartku do soboty będziemy mieli okazję, aby w czasie Mszy świętych umocnić swoją więź z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, a także wziąć udział w nabożeństwach ku czci Krzyża Świętego, modlitwach i adoracjach eucharystycznych oraz skorzystać z sakramentu pojednania. W nocy z soboty na niedzielę przewidziana jest całonocna indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, mieszkańców Olecka i okolic, a także pielgrzymów, którzy z różnych stron naszej diecezji tradycyjnie pielgrzymują do diecezjalnego Sanktuarium Krzyża Świętego na uroczystości odpustowe.