Pomoc dla POWODZIAN

Wielu mieszkańców gmin i powiatów na terenie południa Polski dotknął kataklizm w postaci powodzi. Żywioł często niszczy dobytek całego życia. Caritas Diecezji Ełckiej zwraca się z apelem do ludzi dobrej woli, którzy chcą wesprzeć osoby dotknięte powodzią na południu Polski o wpłaty środków finansowych.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup m.in.: wody butelkowej w zgrzewkach, żywności długoterminowej, środków czystości. Środki zostaną przekazane do potrzebujących za pośrednictwem diecezjalnych Caritas (Biesko-Biała, Legnica, Opole, Świdnica), których teren ogarnęła powódź oraz Caritas Polska.
Pomocy można udzielić poprzez tradycyjny przelew bankowy: PKO BP S.A. O/Ełk: 29 1020 4724 0000 3302 0027 2369 – z dopiskiem: Powódź; Caritas Diecezji Ełckiej, ul. ks. prał. Mariana Szczęsnego 1,19-300 Ełk
Caritas Diecezji Ełckiej prowadzi zbiórkę darów dla powodzian (żywność długoterminowa, artykuły higieniczne, środki czystości, sprzęt do sprzątania). Dary zebrane przez wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i inne organizacje należy dostarczyć do magazynu Caritas Diecezji Ełckiej: ul. ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk.
Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie.
Jednocześnie informujemy, że w najbliższą niedzielę, tj. 22 września2024 r., w parafiach diecezji ełckiej przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz powodzian. Jest ona organizowana w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Tadeusza Wojdy SAC.

ks. Ryszard Sawicki