Do Matki Bożej Różańcowej w Krasnymborze

W poniedziałek 7 października 2024 r. odbędzie się już VII Piesza Pielgrzymka ze Sztabina do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Krasnymborze na uroczystości odpustowe.

Pielgrzymkę organizują Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej Sztabina i Jamin pod hasłem „JA JESTEM Z WAMI”. Wszyscy zainteresowani udziałem gromadzą się o godzinie 8.00 na placu przy kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Sztabinie. Msza św. odpustowa sprawowana będzie o godzinie 11.30 w diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej.

Tradycyjnie pielgrzymka ma również wymiar patriotyczny. Zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze przy tablicy upamiętniającej Pomordowanych w Obławie Lipcowej (1944-1945) oraz pomniku Powstańców Styczniowych (1863).

Szczegółowe informacje i do kogo należy zgłosić swój udział podane są na plakacie.