Króluj nam Chryste! – zaproszenie LSO

W Wielki Czwartek, 17 kwietnia 2025 r. w kościele katedralnym (św. Wojciecha Biskupa i Męczennika) w Ełku o godz. 10:00 Liturgiczna Służba Ołtarza zaproszona jest do udziału w koncelebrowanej przez kapłanów z terenu diecezji, Mszy Krzyżma, której będzie przewodniczy bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.  

Tradycyjnie w tej Eucharystii uczestniczą także diakoni i LSO. Liturgia Mszy Krzyżma stanowi wyraz jedności Kościoła. W imieniu Księdza Biskupa Ełckiego wraz ze społecznością Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku serdecznie zapraszamy lektorów i ministrantów z całej naszej diecezji do uczestnictwa i wspólnej modlitwy. 

Po Uroczystej Eucharystii bp Jerzy Mazur skieruje słowo i pozdrowienie do Liturgicznej Służby Ołtarza. Następnie odbędzie się spotkanie wszystkich przybyłych grup LSO w Wyższym Seminarium Duchownym. Nasze świętowanie zakończy poczęstunek.

Z pozdrowieniami,

ks. Dariusz Konopko – diecezjalny duszpasterz LSO

ks. Marcin Sieńkowski – rektor WSD Ełk

Pozostałe artykuły