Dzień skupienia Bractwa św. Józefa

Trzy dni przed uroczystością św. Józefa, w pokamedulskim klasztorze w Wigrach, odbył się dzień skupienia dla mężczyzn należących do Bractwa św. Józefa z diecezji ełckiej.

Uczestniczyło 43. mężczyzn. Wśród nich byli też kandydaci przygotowujący się do wstąpienia do Bractwa.

Dzień rozpoczął się wspólną modlitwą. Tematem pierwszej konferencji było uzasadnienie nabożeństwa do św. Józefa w życiu katolika.

Po przerwie kawowej, podczas której Bracia oraz kandydaci mogli się zapoznać, nastąpiła druga konferencja, której tematem był Maryjny i Józefowy wymiar duchowości katolickiego mężczyzny.

Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Jerzego Mazura, to moment kulminacyjny dnia skupienia. W homilii ordynariusz ełcki ukazał postać i postawę św. Józefa jako wzór wierności Bogu. „On jest wzorem w wypełnianiu wierności Bogu. Jest dla nas przykładem jak żyć, wypełniać wolę Bożą i bezgranicznie być posłusznym” – mówił pasterz ełcki.

Po Mszy świętej trzecia konferencja skupiła się na roli św. Józefa w ratowaniu i umocnieniu autentycznej męskości oraz katolickiej rodziny. Wszystkie konferencje były o charakterze biblijnym z rodowodem św. Józefa w Ewangelii św. Mateusza jako punkt wyjścia.

Po wspólnym obiedzie została odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji członków Bractwa, kandydatów oraz ich rodzin. Dzień skupienia prowadził i konferencje wygłosił ks. dr Jacek Stefański z Wigier.

KZ