Bp Mazur: „Bez Chrystusa nie zbudujemy przyszłości Polski, nie damy szczęścia człowiekowi” – Diecezjalne uroczystości Bożego Ciała w Ełku

W uroczystość Bożego Ciała, 30 maja 2024 r., na Placu św. Jana Pawła II w Ełku, mieszkańcy miasta i okolic tłumnie zebrali się, by pójść w procesji z Chrystusem ukrytym w Hostii.

Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur, który podczas kazania, nawoływał: „(…)bez Chrystusa nie zbudujemy przyszłości Polski, nie damy szczęścia człowiekowi, bo odbieramy mu najwspanialszy punkt oparcia w  życiu. Tym punktem oparcia jest nasza wiara w Boga. Nie pozwólmy odebrać sobie tego punktu oparcia i ośmieszać wartości chrześcijańskich. Nie pozwólmy żeby nas upokarzano złem i kłamstwami. Nie pozwólmy, by w naszej Ojczyźnie zabijano bezbronne, nienarodzone dzieci. Jak uczył nas św. Jan Paweł II, że „Naród, który zabija własne dzieci nie ma przyszłości”.”

„Tegoroczne Boże Ciało przeżywamy w ramach Kongresu Eucharystycznego naszej Diecezji i dzisiejsza uroczystość wieńczy obchody centralnych dni Kongresu Eucharystycznego. Często słyszymy słowa, które są hasłem Kongresu: „JA JESTEM Z WAMI”. Ta uroczystość Bożego Ciała przypomina nam, że Eucharystia jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego” – tak podczas homilii podsumowane zostały centralne dni Kongresu Eucharystycznego.

Przygotowując się do pójścia w procesji za Najświętszym Sakramentem, ks. bp przypomniał: „Chrześcijanin winien promieniować Bogiem. Tak było u pewnej stypendystki z rzymskiego Szpitala Św. Ducha, która każdego dnia uczestniczy we Mszy św. Któregoś dnia pani ordynator spytała ją: była dziś pani rano na Mszy św.? Potwierdziła trochę wystraszona. A na to lekarka: to widać! Czy nie o to właśnie chodzi? Ma być widać, że przyjąłem Komunię św., że byłem przed Najświętszym Sakramentem. Ja mam promieniować Bogiem!”

W procesji, która przeszła od placu św. Jana Pawła II do parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego wzięli udział m.in. Księża z ełckich parafii, osoby życia konsekrowanego, dzieci pierwszokomunijne oraz wierni ełczanie.

Uroczyste obchody święta Bożego Ciała odbyły się we wszystkich parafiach na terenie Diecezji Ełckiej.

Weronika Fląd – Martyria