APEL W SPRAWIE POMOCY DLA POWODZIAN

Czcigodni Księża Proboszczowie,

w związku z powodzią, która dotknęła mieszkańców południowo-zachodniej część Polski, w dekanacie pw. Miłosierdzia Bożego w Suwałkach powstała inicjatywa pomocy na rzecz powodzian polegająca na zbiórce płodów ziemi (np. zboża, ziemniaków, warzyw okopowych). W rejonie suwalskim zbiórkę koordynuje jej pomysłodawca – ks. Józef Majewski, proboszcz parafii pw. NSPJ w Jeleniewie. Biskup Ełcki zachęca do podobnej formy pomocy także inne dekanaty i parafie. Koordynatorów zbiórek płodów ziemi na rzecz powodzian prosimy o kontakt z sekretariatem Caritas Diecezji Ełckiej (tel. 87 441 70 00).

W pomoc powodzianom wspólnoty parafialne mogą włączyć się organizując zbiórki darów (żywność długoterminowa, artykuły higieniczne, środki czystości, sprzęt do sprzątania), które można dostarczać do Caritas Diecezji Ełckiej: ul. ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk. Prosimy o nie dostarczanie używanej odzieży.

Pomocy można udzielić poprzez tradycyjny przelew bankowy:
PKO BP S.A. O/Ełk: 29 1020 4724 0000 3302 0027 2369 – z dopiskiem: „Powódź”; Caritas Diecezji Ełckiej, ul. ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk.

Zgodnie z wcześniejszym komunikatem Ełckiej Kurii Diecezjalnej przypominamy o zbiórce ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym po Mszach św. w najbliższą niedzielę 22 września 2024 r. Zebrane środki proszę przekazać jak najszybciej bezpośrednio na w/w rachunek bankowy Caritas Diecezji Ełckiej z dopiskiem: „Powódź”.

Kolejna forma pomocy, jaką organizuje Caritas Diecezji Ełckiej we współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas w dniach 27-28 września (piątek, sobota) to zbiórka dla powodzian w sklepach Biedronka na terenie naszej diecezji. Zespoły gotowe do włączenia się w zbiórkę prosimy o kontakt z p. Urszulą Sawicką, koordynatorem zbiórki, kom. 506 053 468.

W załączniku przekazujemy plakat dotyczący koordynowanych przez nas form pomocy, który można wydrukować i zamieścić w gablocie parafialnej lub za pośrednictwem social mediów.

ks. Dariusz Kruczyński
Dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej