Maturzyści Diecezji Ełckiej u Jasnogórskiej Pani

Młodzież, która w obecnie trwającym roku szkolnym będzie przystępowała do egzaminu dojrzałości, udała się 11 października wraz z katechetami oraz księżmi na Jasną Górę, aby prosić o powodzenie podczas matur oraz łaskę prawidłowego rozeznania powołania.

Około 400 młodych osób z naszej diecezji uczestniczyło w Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Ełckiej na Jasną Górę, podczas której diakoni naszego WSD przedstawili spektakl oraz koncert ewangelizacyjny.

W trakcie spotkania młodych odbyła się również adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas ktorej ks. Mariusz Pawlina prowadził rozważania połączone z rachunkiem sumienia. Wielu młodych skorzystało z łaski sakramentu pokuty. Podczas godzinnego spotkania z Chrystusem ukrytym w Hostii, śpiew prowadził ks. Kamil Wielgat.

Ks. Łukasz Malinowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, wygłosił konferencję nt. ludzkich pragnień, a także jak w odniesieniu do ludzkich pragnień ma się wiara i co dzięki niej zyskuje człowiek: „Życiowym spełnieniem człowieka, katolika, jest życie w Chrystusie oraz łaskę, jaką obdarza nas, ofiarowując siebie w Eucharystii. Zachęcam was do czerpania z tego nie tylko podczas matur, ale przez całe wasze życie” – podkreślał ks. Łukasz.

Maturzystom towarzyszył również Bp Dariusz Zalewski, biskup pomocniczy diecezji ełckiej, który odprawił Mszę Świętą w intencji maturzystów oraz wygłosił do nich homilię. Nawiązując do przypowieści o bogatym młodzieńcu, Bp Dariusz zachęcał do zastanowienia się nad wartością pieniądza w dzisiejszych czasach. Wskazywał, co znaczy być teraz bogatym oraz jak bogactwo ma się do osiągnięcia w życiu pełni szczęścia. Aspektem, na który zwrócił uwagę kaznodzieja było pragnienie, a dokładniej, co znaczy „pragnąć”. Nawiązywał również do wartości, którymi kierują się młodzi ludzie, wchodzący w dorosłość.

Uczestnicy pielgrzymki brali udział w drodze krzyżowej oraz Apelu Jasnogórskim. Módlmy się za maturzystów naszej diecezji, aby wchodząc w dorosłość, nie zapomnieli o swoich najważniejszych wartościach oraz prawidłowo wybrali swoją życiową drogę.