Wielkanocne życzenia biskupa ełckiego Jerzego Mazura

„Tegoroczne Triduum i Święta przeżywamy w kontekście jeszcze trwającej pandemii koronawirusa, w kontekście wojny na Ukrainie, zagrożenia pokoju także w naszej Ojczyźnie, Europie i na świecie. Zadajemy pytanie dokąd zmierza ten świat, dokąd ten świat pędzi i czy w tym świecie jest miejsce aby głosić Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego? Odpowiedź jest jedna: tak, jest miejsce i jako ludzie ochrzczeni winniśmy to czynić z jeszcze większą miłością, bo tylko miłość jest odpowiedzią na przemoc, wojnę, niesprawiedliwość. Tylko miłość, której uczymy się od Jezusa Chrystusa daje nam wytłumaczenie” – tymi słowami zwraca się do wiernych diecezji ełckiej ksiądz biskup Jerzy Mazur.

„Na te Święta Wielkanocne życzę wam mocnej wiary. Uwierzcie w miłość Boga do człowieka, do każdego z nas. Życzę wam aby Jezus Chrystus Zmartwychwstały obdarzył was swoim Miłosierdziem” – mówi bp Mazur, podkreślając ważną rolę Eucharystii. Kapłan zapewnia o swoich modlitwach w intencji diecezjan i udziela błogosławieństwa na czas świąt Wielkiej Nocy.