Stacja Dziecięca – III Kongresu Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej

W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (27 maja), w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej odbędzie się Stacja Dziecięca III Kongresu Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” transmitowana przez Telewizję Trwam. Stacja Kongresowa będzie połączona ze spotkaniem Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci oraz z Ogólnopolskim Dniem Dziecka organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej. Do Studzienicznej Biskup Ełcki zaprasza wszystkie dzieci, a zwłaszcza dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych, I Komunijne i rocznicowe, ze Szkolnych Kół Caritas, grup misyjnych, ministrantów, scholi dziecięcych, dzieci ze wspólnot Neokatechumenalnych, dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz dzieci z Oratorium Salezjańskiego. Bardzo prosimy, aby wszystkie grupy z poszczególnych parafii zgłaszać do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (tel. 87 621-68-14), ponieważ przed Mszą św. wszystkie grupy zostaną przywitane podczas transmisji telewizyjnej.

W ramach przeżywania swojej stacji kongresowej, dzieci do Studzienicznej przywożą kamyki (wielkość: 2-3 cm) pomalowane w następujące kolory: kolor niebieski (dzieci I Komunijne i rocznicowe, ministranci, dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych), kolor zielony (dzieci ze Szkolnych Kół Caritas, schole dziecięce, dzieci ze wspólnot Neokatechumenalnych), kolor żółty (dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych, dzieci z grup misyjnych, dzieci z Oratorium Salezjańskiego). W takich samych kolorach dzieci przywożą ze sobą chusty lub szarfy.

Podobnie jak w ubiegłym roku dzieci będą miały możliwość rejsu statkiem. I rejs statkiem „Swoboda” rozpocznie się w Augustowie, z portu Żeglugi Augustowskiej (ul. 29 Listopada 7) o godz. 8.00. II rejs rozpocznie się o godz. 9.30 w Studzienicznej i III rejs rozpocznie się o godz. 10.00 w Studzienicznej. Zgłoszenia na wszystkie rejsy kierujemy do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (tel. 87 621-68-14).

W ramach stacji kongresowej dzieci, Wydział Katechetyczny organizuje konkurs plastyczny pt. „Moje miejsce w Kościele”. Prace konkursowe należy przekazać do Wydziału Katechetycznego do 22 maja. Wręczenie nagród konkursowych odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. w Studzienicznej.

Dar kongresowy od dzieci, a w sposób szczególny od dzieci I Komunijnych, będzie przeznaczony na wsparcie akcji misyjnej „Promienie miłosierdzia”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie Ignasia – chłopca z niepełnosprawnością z Parafii naszego misjonarza w Tanzanii Ks. Arkadiusza Dardzińskiego. Zachęcamy wszystkie dzieci, aby włączyły się w przekazanie tego promienia miłosierdzia (wózka inwalidzkiego dla dzieci z niepełnosprawnością). Prosimy, aby opiekunowie grup dostarczyli ofiary pieniężne od poszczególnych grup dzieci do Wydziału Ekonomicznego (prosimy nie przywozić wcześniej zebranych ofiar do Studzienicznej).

Program Stacji Dziecięcej:

8.00 – 10.00 (rejsy statkiem i zwiedzanie Sanktuarium);

10.00 – prezentacja wspólnot, modlitwa, świadectwa, śpiew, konferencja;

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa
Ełckiego, transmitowana przez Telewizję Trwam;

13.40 – Agapa oraz gry, zabawy i inne atrakcje.

Bp Dariusz Zalewski

Pozostałe artykuły