Kolejny występ naszych aktorów!

08.06. podczas obchodów z okazji 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Ełku spektakl „Ja jestem z Wami” przedstawiany był dla uczestników wydarzenia. Poniżej fotorelacja ze spotkania.

Przygotowywany od kwietnia br. spektakl pt. „Ja jestem z Wami”, który powstał przy okazji trwającego w naszej diecezji Kongresu Eucharystycznego przedstawiany był podczas Stacji Dziecięcej w Studzienicznej (18.05) oraz Stacji Młodzieżowej w Giżycku (22.05). Dzięki uprzejmości Radia Maryja oraz TV Trwam, która transmitowała pierwsze z wspomnianych spotkań, możemy jeszcze raz przeżyć sztukę przygotowaną przez diecezjalną młodzież w Studzienicznej oraz nagranie z Giżycka, udostępnione przez Miesięcznik Diecezji Ełckiej „Martyria”.

Spektakl cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników Centralnych Dni Kongresowych, podczas których uczestnicy mogli obejrzeć spektakl. Kolejna taka okazja już 8 czerwca podczas obchodów 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Ełku, połączonych z zakończeniem peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów w diecezji ełckiej, które odbędą się na placu św. Jana Pawła II w Ełku. A tych, którzy nie będą mieli okazji zobaczyć spektaklu na żywo lub chcieliby jeszcze raz przeżyć głębię sztuki, zachęcamy do obejrzenia poniższych transmisji.

Szczęść Boże!

Przesyłam scenariusz spektaklu „Ja Jestem z wami…”, specjalnie przygotowany na Kongres Eucharystyczny, który trwa w naszej diecezji. Spektakl rozpoczyna się ustanowieniem Eucharystii w Wieczerniku, a następnie ukazuje postaci świętych oraz błogosławionych, którzy przez całe swoje życie na ziemi karmili się Komunią świętą i dzięki niej osiągnęli chwałę nieba.

Spektakl jest łatwy w przygotowaniu, nie posiada skomplikowanej scenografii. W ciągu miesiąca zostanie nagrana do niego ścieżka dźwiękowa z pełnym tekstem. Będzie możliwość pobrania tego materiału. Zachęcamy do przygotowania przedstawienia w parafiach i szkołach w czasie, kiedy będziemy przeżywać centralne dni kongresu (18– 30.05. 24 r.). W Ełku formuje się grupa młodzieży, która przygotuje spektakl na połączoną z Dniem Dziecka Stację Dziecięcą Kongresu w Studzienicznej (18.05.24 r.) oraz Stację Kongresową z udziałem młodzieży w Giżycku, połączoną z diecezjalnym spotkaniem młodzieży (22.05.24 r.).

Pozostaję do dyspozycji i do współpracy w ramach tego projektu.

ks. Mariusz Pawlina

”Ja Jestem z wami…” – scenariusz spektaklu do pobrania

Plik muzyczny spakowany zip do pobrania JA JESTEM Z WAMI_30

– ścieżka dźwiękowa do spektaklu

Stroje i kreacje naszych aktorów!

—–

Przygotowania czas zacząć…

Od początku kwietnia trwają przygotowania do spektaklu „Ja Jestem z Wami…” Autorem scenariusza i reżyserem jest ks. Mariusz Pawlina. Spektakl powstaje jako forma wyrażenia i pomoc w głębszym przeżywaniu trwającego Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej.

Jak podkreśla Marta Rózio, opiekun tego przedsięwzięcia: – W realizację zadania zaangażowali się kapłani i katecheci wraz z młodzieżą. Dla wszystkich każde nasze spotkanie jest nie tylko konkretną pracą, ale też wspólną  ewangelizacją. Zapraszamy wszystkich młodych artystów do współpracy. Dla każdego chętnego znajdzie się rola i miejsce na scenie. Jestem przekonana, że to będzie piękne i niezapomniane wydarzenie. A wielu z was może mieć w tym swój udział – zapewnia Marta Rózio.

Spektakl powstaje przy współpracy z Ełckim Centrum Kultury. Muzykę do tego spektaklu tworzy Marcin Pyciak.

Premiera nastąpi już 18 maja 2024 r. w Studzienicznej, podczas Stacji Kongresowej Dzieci. A następnie 22 maja 2024 r. podczas Stacji Kongresowej Młodych połączonej z Diecezjalnym Dniem Młodzieży w Giżycku.

Wszystkich chętnych do włączenia się w to wydarzenie prosimy o kontakt: Marta Rózio tel. 501622273 lub ks. Mariusz Pawlina tel. 667463531

Najbliższe spotkanie 22 kwietnia o godzinie 19.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku.