Spektakl

Szczęść Boże!

Przesyłam scenariusz spektaklu „Ja Jestem z wami…”, specjalnie przygotowany na Kongres Eucharystyczny, który trwa w naszej diecezji. Spektakl rozpoczyna się ustanowieniem Eucharystii w Wieczerniku, a następnie ukazuje postaci świętych oraz błogosławionych, którzy przez całe swoje życie na ziemi karmili się Komunią świętą i dzięki niej osiągnęli chwałę nieba.

Spektakl jest łatwy w przygotowaniu, nie posiada skomplikowanej scenografii. W ciągu miesiąca zostanie nagrana do niego ścieżka dźwiękowa z pełnym tekstem. Będzie możliwość pobrania tego materiału. Zachęcamy do przygotowania przedstawienia w parafiach i szkołach w czasie, kiedy będziemy przeżywać centralne dni kongresu (18– 30.05. 24 r.). W Ełku formuje się grupa młodzieży, która przygotuje spektakl na połączoną z Dniem Dziecka Stację Dziecięcą Kongresu w Studzienicznej (18.05.24 r.) oraz Stację Kongresową z udziałem młodzieży w Giżycku, połączoną z diecezjalnym spotkaniem młodzieży (22.05.24 r.).

Pozostaję do dyspozycji i do współpracy w ramach tego projektu.

ks. Mariusz Pawlina

”Ja Jestem z wami…” – scenariusz spektaklu do pobrania