Kosewo – Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe

Msze Święte:

8:00 12.00
Dni powszednie: 18.00 (zimą 17.00)

Adres:

Kosewo 9, 11-700 Mrągowo

Rys historyczny: Do 1 lipca 2002 r., duszpasterstwo w parafii sprawowali Księża Salwatorianie. Budowę kościoła rozpoczął śp. Ks. kan mgr Artur Śliwowski w 2003 r. Konsekracji kościoła dokonał 24. VI 2007 r. J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur.

Wyposażenie: Świątynia wybudowana jest z cegły, strop stanowi konstrukcja żelbetowa oparta na filarach, które z jednej strony sa ukryte w ścianie bocznej kościoła, za którą jest zakrystia. Dach jest pokryty dachówką a wznosząca się na 20 m nad nim wieża zakończona jest krzyżem i pokryta blachą miedzianą. W wieży jest zawieszony dzwon napędzany napędem elektrycznym. Kościół jest jednonawowy. Nad prezbiterium i nad chórem znajdują się główne okna świątyni. Posadzka kościoła jest ułożona z płytek granitowych. Na prezbiterium stoi marmurowy ołtarz oraz ambona. Tabernakulum natomiast umieszczono na cokole na osi kościoła. Nad tabernakulum wisi obraz Św. Maksymiliana a nad nim rzeźbiony Krzyż. Sedillę dla celebransa stanowi dębowy tron scalony na stałe z siedzeniami dla asysty po obu jego stronach.

Odpusty: św. Maksymiliana Marii Kolbego – 14 sierpnia

Księgi parafialne: od 1990r