WYDMINY RAZEM w pandemii

W trudnym czasie pandemii staramy się być jeszcze bliżej potrzebujących mieszkańców gminy Wydminy. Zapraszam na podsumowanie akcji dobroczynnej RAZEM W PANDEMII, która odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach 27 marca 2021 r. o godz. 10:00.

Z poważaniem

Wójt Gminy Wydminy

Radosław Król

 

WYDMINY RAZEM w pandemii

W wigilię Niedzieli Palmowej (27 marca 2021 r.) już po raz trzeci dotrzemy do osób potrzebujących z terenu gminy Wydminy z dobrym słowem i wsparciem żywnościowym. Samorządowcy, urzędnicy, instytucje,  oraz przedsiębiorcy zaangażowali się w niesienie nadziei i pomocy osobom starszym – samotnym i schorowanym, niepełnosprawnym, ubogim rodzinom wielodzietnym oraz wszystkim innym znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

W styczniu dzięki akcji WYDMINY RAZEM w pandemii do potrzebujących trafiło 100 paczek żywnościowych, w lutym już 150, w marcu będzie ich ponad 200.

– Wspieramy mieszkańców w trudnym czasie, gdy lękamy się o siebie i najbliższych – mówi pomysłodawca i organizator akcji – wójt gminy Wydminy Radosław Król. – Na Warmii i Mazurach, i w całym kraju przybywa zachorowań, borykamy się z wieloma ograniczeniami, jednak największe szkody wyrządza osamotnienie i poczucie beznadziejności. Wszyscy marzymy o powrocie do normalnych kontaktów międzyludzkich, spotkań, tęsknimy za normalnymi świętami…Niech te paczki pomogą rozpalić iskierkę nadziei na lepszy czas. Niech dadzą świadomość, że są wśród nas ludzie o gorących sercach, zawsze chętni do pomocy. Serdeczni dziękuję wszystkim za okazane wsparcie. Jestem przekonany, że dobro do Was wróci!

Przygotowanie pomocy żywnościowej było możliwe dzięki pomocy Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej „OWES Ełk”, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wydminach, Spółdzielni Socjalnej „HS Prekursor”. W dystrybucję zaangażowali się Terytorialsi z 41. Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku.

Akcję wsparły też lokalne, regionalne i ponadregionalne firmy, przekazując fundusze oraz gotowe produkty.

Spotkanie 27 marca 2021 będzie okazją do podsumowania działań, a także podziękowania wszystkim darczyńcom i partnerom akcji.

Serdecznie zapraszamy. Wspierajmy się w tym trudnym czasie!

Pozostałe artykuły