Modlitwa przy relikwiach błog. Carlo Acutisa w parafii pw. św. Jana Apostoła w Ełku

Jeżeli trudni ci mówić młodzieży o Bogu, to rozmawiaj z Bogiem o młodzieży. Ta zasada była motywacją dla wszystkich modlących się w intencji młodzieży przy relikwiach błog. Carlo Acutisa, w czwartek 29 kwietnia, w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Ełku. Do tego ważnego wydarzenia przygotowywali się Parafianie i duszpasterze przez kilka dni na wspólnej modlitwie. W ten sposób ludzie dobrej woli kontynuowali wytrwale „Studniówkę”, czyli 100 dni modlitwy za maturzystów. Na wieczornej modlitwie czwartkowej gościł ks. Adrian Sadowski – duszpasterz młodzieży diecezji ełckiej, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży miejscowej parafii zapewniło oprawę muzyczną i ułożyło rozważania różańcowe do Części Światła na podstawie przemyśleń błog. Carlo. Parafianom została przekazana Księga Próśb i Podziękowań, do której można wpisywać intencje modlitewne za wstawiennictwem błog. Carlo. Wierni parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Ełku wpiszą się do księgi  jako pierwsi spośród wszystkich parafii naszej diecezji.

ks. Grzegorz Kunko